Prof. Dr. Altuğ ÇetinkayaMENÜRandevuRANDEVU

Hiç iz görünmüyor, o kadar güzel ve doğal oldu ki

Prof. Dr. Altuğ Çetinkaya hocamıza "göz kapağı ameliyatı" yaptırdım ve çok memnun kaldım. Hocamızı daha iyi anlatabilmek için şahsımla ilgili şunları belirtmem gerekecek; karakter itibariyle her işinde çok seçici ve titiz biriyim, hatta okul arkadaşlarım ve iş arkadaşlarım benle birlikte çalışmanın çok zor olduğunu fakat neticede ortaya çıkan işlerin de gayet iyi olduğunu söylerler.

Arkadaşlık seçiminde de çok seçici olduğum için çok insan tanırım ama az arkadaş edinirim. Bir de "kim hangi işi ne kadar iyi yapabilir" hususundaki fikirlerimde pek yanılmam. Bu örnekleri şunun için veriyorum; sosyal hayatında, iş hayatında bile bu kadar seçici olan bir insan düşünün ki "göz kapağı" gibi yüzün tam ortasında, gizlenmesi imkansız bir yer için ameliyat olacağı hekim tercihinde neler yapmaz!

Hele ki "göz" gibi görme organı için, yani hayati öneme sahip olan ve hatayı kaldıramayacak bir organ için seçeceği hekim için neler düşünmez! Üstelik düşünün ki; mesleki kariyerim için yüz görüntüm hatayı kaldıramayacak kadar önemliyse ! Benim için böyle bir ameliyat bile ciddi cesaret gerektiriyorsa! Tabi ki o hekimi araştırmadan böyle bir ameliyat olmadım. Türkiye sınırları içerisinde şehir sınırlaması yapmadan hekimleri epeyce inceledim.

Plastik cerrahi alanında isim yapmış çok başarılı tüm hekimleri de eledim. (Bunu ukalalık olarak söylemiyorum tüm hekimlere saygım sonsuz, tıp okuyup alanında uzmanlaşmanın ne denli zor olduğunu birlikte günlerce uyumadan ders çalıştığımız, aynı odayı paylaştığımız tıp okuyan yakın arkadaşlarımdan biliyorum.

Fakat "göz kapağı ameliyatı" için "göz" alanında uzmanlaşmış, işin ehli bir hekim tercihinde bulunmanın daha mantıklı olduğunu düşündüm. Çünkü "estetik cerrahlar" genelde çok farklı ameliyatlar gerçekleştirirler, çalışma alanları geniştir ve "göz kapağı" ameliyatında da, alanında çok başarılı bir "göz doktoru" ile "estetik cerrahi uzmanının" kıyaslanması bile doğru olmayabilir.) Muayenehanesine gitmeden önce bile Prof. Dr. Altuğ Çetinkaya hocanın alanında ne kadar başarılı, işin ehli bir hekim olduğunu zaten biliyordum.

Çevremde başka hekimleri öneren arkadaşlarım olduğunda "Bu ameliyatı Dr. Altuğ Çetinkaya'dan başkasına yaptırmam. Ya hiç ameliyat olmam ya da Dr. Çetinkaya ameliyatı yaparsa o sedyeye uzanırım " dedim. Bu yazdıklarımı Altuğ hoca okusaydı bence şuna şaşırır; kendisini hiç tanımadan ve yüz yüze de hiç görmeden bunları söylüyor olmama! Ameliyat öncesi ön görüşmemiz tahmini 5 dk. sürdü. Hocaya pek soru sormadan hemen ameliyat olmaya karar verdim, çünkü kendisine çok güveniyordum. Ameliyat esnasında da pek sesim çıkmadı.

Muhtemelen hocanın karşısında da sorunsuz bir hasta izlenimi vardı ?! Esasen Altuğ hoca işin ehli olduğu için güvenle o sedyeye uzanmıştım. Ameliyat anında hiçbir acı hissetmedim ve o kadar güzel bir ameliyat yaptı ki; aynı ameliyatı başka hekimlere yaptıranlar ile kendimi kıyasladığımda kendimi çok daha şanslı hissettim.

Yaptığı ameliyatın şuan üçüncü haftasındayım; hiç iz görünmüyor, o kadar güzel ve doğal oldu ki; ameliyattan 10 gün sonra önemli iş görüşmelerine katıldım ve hiç kimse ameliyat olduğumu bile anlamadı.

Altuğ hoca ameliyat öncesi görüşmede de, ameliyat esnasında da, ameliyat sonrasında da o kadar iyi ilgilendi ki kendisine ne kadar teşekkür etsem azdır. Asistanları Sultan hanım ve Latife hanım da çok iyi ilgilendiler hepsine de içtenlikle teşekkür ediyorum.

Nurcan Yalçınkaya

Prof. Dr. Altuğ ÇetinkayaProf. Dr. Altuğ ÇetinkayaGöz Hastalıkları Uzmanı
0530 279 03150530 279 0315