Prof. Dr. Altuğ ÇetinkayaMENÜRandevuRANDEVU

Doğru Doktor, Doğru Tedavi :)

Blefarospazm rahatsızlığı ile tam 4 yıldır boğuşuyorum. 60 yaşındayım İstanbul'da gitmediğim hastane ve doktor kalmadı desem yeridir. Tüm hastaneler ve doktorlar eni konu aynı teşhis ve tedavi koymalarına ve "Bu benim işim bunu ben yaparım" demelerine rağmen sonuç hep hüsran oldu bir milim yol katedemedim üstelik daha da kötüye gitti rahatsızlığım.

Ellerimle gözkapaklarımı sürekli tutmak zorundaydım, araç kullanırken çok büyük zorluklar yaşıyordum.. İnsanlarla göz teması kurmak bile mümkün değildi, elimi gözkapağımdan çektiğim anda gözlerim kapanıyordu. Sosyal hayatım bitti neredeyse.

Harcanan vakti ve nakti bir kenara koyarsanız tedavi için kullanılan "botoks" adına yediğim iğnelerin haddi hesabı yok. Çektiğim acıya mı yanayım hayallerimin ve tedavi umutlarımın her defasında yok olmasına mı bilmiyorum. Çare diye gittiğim her muayene ve her denemeden sonra yaşadığım hayal kırıklığı beni cidden çok hırpaladı doktorlara güvenim de bitti umudum da...

Neredeyse umutlarımın tamamen tükendiği bir anda Prof. Dr. Altuğ Çetinkaya ismini bulup Ankara Tunus Caddesi Dünya Göz Hastanesine gittim. Açıkçası zerre kadar umudum da yoktu. Zaten sorunumu anlattığımda Altuğ Bey de "Botoks yapmamız gerekir" dediğinde kalkıp gidecektim eşim mani oldu "gelmişken dene bari" dedi.

2018 Kasım ayında yapılan ilk botoks 4 yıldan beri yaşadığım kabusu değiştirdi ve ilk kez gözlerimi açık tutmaya başladım. Mucize gibiydi. İkinci kez 2019 Şubat başı botoksu yeniledik.. Artık ellerim gözümde gezmiyorum.

Doğru tedaviyi, doğru doktoru bulmak bazen zaman alıyor. O kadar çok zaman kaybettim ki şimdi sırf başka hastalar boşuna zaman ve para kaybetmesin diye size adres veriyorum.

Kadir Albayrak

Prof. Dr. Altuğ ÇetinkayaProf. Dr. Altuğ ÇetinkayaGöz Hastalıkları Uzmanı
0530 279 03150530 279 0315