Kapak Estetiği

Kapak Estetiği, gözlerdeki yapısal değişmeler üst ve alt göz kapaklarında bollaşma, torbalanma, sarkma, kırışıklık, çizgilenme, alt kapaklarda şişlik (fıtıklaşma), kırışıklıklarda artış, renk değişiklikleri, göz kenarlarının aşağı doğru sarkması, mor halkalar gibi sebeplerden dolayı tercih edilir. Kapak Estetiğinde iyileşme süreci kısadır.

Estetik gözkapağı ameliyatları oldukça titiz bir planlama ve tecrübe gerektiren ameliyatlardır. Bizi çevremize anlatan göz çevremizin estetik görünümünü daha sağlıklı, dinç, enerjik görünmemizi sağlar. Gözkapağının, gözü koruma fonksiyonlarının da bir arada değerlendirilmesi ve göze saygı duyularak yapılması şart olan ameliyatlardır.

Göz Kapağı Estetiğinde Plazma Tedavisi Etkili Bir Yöntem midir?

Plexr cihazından oküloplastik cerrahlar olarak çok faydalansak da, göz çevresi estetiği ameliyatı ya da göz kapağı düşüklüğüne etkisi kısıtlı olan bu cihaz, daha çok küçük kitleler, ince çizgilenmelerin giderilmesinde fayda sağlamakta; göz kapağı sarkmalarını gidermede çok kısıtlı fayda sağlamaktadır. Ameliyat sonrası alan asimetrilerde faydalıdır. Tek başına göz kapağı ameliyatına alternatif değildir.