• info@altugcetinkaya.com.tr

  • 0530 279 03 15

  • 0312 557 90 18

Ödül

Doç. Dr. Altuğ Çetinkaya’ya eğitime olağanüstü katkı ödülü, Ekim 2016

JCAHPO Komisyonu tarafından üyelerinin eğitimine 10 yıl boyunca verdiği katkılardan ötürü Doç. Dr. Altuğ Çetinkaya’ya üstün hizmet ödülü verildi. Ödül Chicago’da JCAHPO Kongresi’nde verdiği ileri düzey kapak tümörleri kursu sonrasında takdim edildi.

Dr. Çetinkaya ASOPRS kongre sunumları, Chicago, USA, Ekim 2016

Doç. Dr. Altuğ Çetinkaya Chicago’da düzenlenen ASOPRS kongresinde ptozis cerrahisinde (gözkapağı yükseltme ameliyatı) Müllerektomi yöntemindeki standard ölçüm metoduyla ilgili tespit ettiği bir hatayı inceleyen bildirisini sundu.

Doç. Dr. Altuğ Çetinkaya Chicago’da düzenlenen ASOPRS kongresinde ptozis cerrahisinde (gözkapağı yükseltme ameliyatı) Müllerektomi yöntemindeki standard ölçüm metoduyla ilgili tespit ettiği bir hatayı inceleyen bildirisini sundu. Bildiri pek çok cerrah tarafından ilgiyle izlendi, bu konudaki tecrübeler paylaşıldı ve gelecekteki çalışmalar için yeni fikirler ortaya konuldu.
Yine aynı kongrede cam tüp implante edilerek yapılan kanal tıkanıklığı ameliyatlarında sıklıkla ortaya çıkabilen problemler konusunda Dr. Çetinkaya tarafından geliştirilen basit müdahale yöntemleri ilgiyle dinledi. Bu konuda toplantı sonrasında pek çok cerrah bu konuda yaşadığı problemler hakkında danışarak çözüm önerilerini dinledi.

Doç. Dr. Altuğ Çetinkaya, Dikkat Edilmezse Körlüğe ve Hatta Ölüme Yol Açabilecek Durumların Kapak ve Göz Muayenesi ile Tanınması Konusunda Kurs Verdi, Ekim 2016

İlkini 2009 yılında verdiği oküloplastik cerrahi kursunu her sene Amerika’nın farklı şehirlerinde tekrar eden Dr. Çetinkaya bu yıl da Dr. Karl Golnik ile birlikte tüm dünya ülkelerinden gelen meslektaşlarına, kapak ve göz muayenesi yardımıyla körlüğe yol açabilecek ve hatta ölümle sonuçlanabilecek durumların tanısını nasıl yapabileceklerini anlattığı bir kurs verdi.

www.altugcetinkaya.com.tr web sitesi ve tedavi yazıları bilgilendirme amaçlı yapılmıştır. Yasal konularda info@altugcetinkaya.com.tr ye mail atabilirsiniz.
toggle