• info@altugcetinkaya.com.tr

  • 0530 279 03 15

  • 0312 557 90 18

Tedaviler

Doç. Dr. Altuğ Çetinkaya, gözkapakları ve göz çevresindeki tüm dokuların kozmetik ve yapısal bozukluklarını düzeltmeye odaklanan Oküloplastik, Orbital ve Rekonstrüktif Cerrahi konusunda Amerika Birleşik Devletleri’nde üst-ihtisas eğitimi almıştır.

Oküloplastik cerrahlar, 4 senelik göz uzmanlığı eğitimi sonrasında, gözü çevreleyen dokuların hastalıkları ve cerrahi gerektiren kusurlarına yönelik ileri düzeyde eğitim alan göz doktorlarıdır. Bu branşın ana konuları arasında kapak düşüklüğü/torbalanması, kapak şekil bozuklukları, kaş düşüklükleri, göz kapağı ve orbita tümörleri, gözyaşı kanalı sistemi tıkanıklıkları, orbita (göz çukuru) hastalıkları, tiroide bağlı göz şekil bozuklukları, göz çevresi travmaları ve protez göz tedavileri yer almaktadır.

Dr. Çetinkaya’nın en sık yaptığı ameliyatlar arasında başlıcaları çocuk ve erişkinlerde ptozis (kapak düşüklüğü) cerrahisi, üst ve alt kapak blefaroplasti, göz asimetrilerinin düzeltilmesi, kaş ameliyatları, kapak ve kirpik şekil bozukluklarının düzeltimi, başarısız olmuş kapak cerrahilerinin revizyonu, gözkapağı kist, kitle, kanserlerinin tedavisi, pterjium ameliyatı, çocuk ve erişkin gözyaşı kanal ameliyatları, orbita tümörleri, göz çevresi kemik kırıkları ve yumuşak doku yaralanmalarının onarımı, yüz felcine bağlı göz ve göz çevresi problemlerine yönelik ameliyatlar, tiroide bağlı göz büyümesinde orbita dekompresyonu, hareketli göz protezi ve soket cerrahileridir.

Dr. Çetinkaya ayrıca botoks, dolgu, mezoterapi, PRP ve plazma/radyofrekans gibi cihazlı uygulamalarla ameliyatsız göz çevresi gençleştirme uygulamaları konusunda tecrübe sahibidir.

Doç. Dr. Altuğ Çetinkaya hakkında detaylı biyografi için tıklayınız

SİZDEN GELEN YORUMLAR

12 haziran 2020 de başarısız geçen bir alt goz kapağı ameliyatı oldum. Sonuç tam bir felaketti goz alti yağları zaten alınmamıştı sol gözümde fazla deri ali diği için alt kapak aşağı doğru sarktı. Görmede de sorunlarım oluştu. Yine aynı sol gözde kirpikler kesildiği için kirpiklerinm yoktu.sag ve sol goz arasındaki simetri bozuldu ifadem değişti.kaş yapım tamamen değişti.yani 1.5 ay boyunca yasam kalitem düştü.tabi bu arada bulunduğumuz şehirde iki göz doktoruna daha gittim ve intenette bu tıp operasyonlar sonucu yaşanan olumsuzluklarda insanlar nasıl bir çıkış yolu bulmuş bunları araştırdım. Bu yorumların karar verirken nekadar çok önemli olduğunu bildiğim için bu kadar ayrıntılı yazıyorum. Dostlarımızın yönlendirmesi ile ankarada Altuğ hocam ile tanışma fırsatımız oldu.muayene esnasındaki kendine güvenen net tavırları .profosyonel muayene tekniği ve operasyon da izleyeceği yöntemi ile ilgili net verdiği karar ve bilgi bize de güven verdi çok korkmama rağmen çok keyifli ve sonucunda çok başarılı bir ameliyat oldum ayrıca şehir dışından geldiğimiz için altuğ hocam ve ekibi zamanlama konusunda bize çok yardımcı oldular. Çok zor geçen 1.5 ay sonucunda altuğ hocam ve ekibi ilaç gıbı geldiler. Hocam altuğ çetinkaya ya Ameliyat asistanı ali sarı bey e asistanı latife hanıma sonsuz teşekkürker. Iyiki varsınız Ayşe Evşen - Denizli
Yanlış ve gereksiz yapılan gözaltı ışık dolgularından kaynaklanan estetik düzensizliklerden ötürü ; referansla ben ameliyat istiyorum diyerek gittiğim sevgili doktorum Altuğ Çetinkaya ; ameliyata ihtiyacınız yok , accutite/morpheus8 siz için çok yeterli olacaktır diyerek hem daha uygun fiyatlı ve hem de daha etkin tedaviyle ne kadar etik bir hekim olduğunu zaten göstermişti... Obsesif bir diş hekimi olarak tedavimden çok memnun kaldım ve Antalya ‘dan zevkle ve güvenle gelip gittim....Tedavi üstüne bir de Endopeel yaptırdım ki yeme de yanında yat👌 Artık yaş aldıkça güvenle gideceğim adres Doç.dr. Altuğ Çetinkaya ‘nın kliniğidir...( Sevgili asistanı Latife ‘yi es geçmek vatana ihanet gibi bir şeydir benim için😊)
Yıllardır üst göz kapağı ameliyatı olmak istiyor fakat bir türlü cesaret edemiyordum. Altuğ Hocam sayesinde ameliyat olmaya karar verdim. 29 Nisan 2020'de lokal anesteziyle sorunsuz bir şekilde ameliyatım gerçekleşti. Ameliyat sonrası ne ağrım oldu ne de herhangi bir problem yaşadım. 1 hafta sonra dikişlerim alındı ve sonuç mükemmel! Aynaya artık memnuniyetle bakıyorum. Bakışlarım ve ifadem artık çok daha dinç ve sağlıklı görünüyor. Altuğ Hocama ve Latife Hanıma sonsuz teşekkürler.
Göz kapaklarımdaki düşüklük ve göz altlarımdaki oluşumlar için estetik cerrah arayışına girmiştim. Danıştığım Göz Doktoru arkadaşlarım beni tek kişiye yönlendirdiler. Doç Dr Altuğ Çetinlaya bu tür operasyonun muayehanelerde yapılamıyacağını, hafife alınacak bir konu olmadığını ancak bir cerrah göz doktoru tarafından yapılması gerektiğini söylediler. Oküloplastik, Orbital, Rekonstrüktif Cerrah Altuğ beye randevü alıp gittiğimde karşımda gayet ciddi, güvenilir bir doktor buldum. Hastahane ortamında operasyon yaptı. Hiçbir sorunum olmadı. Söylediklerini harfiyen uyguladım. 1 hafta sonra dikişlerim alındı. Şimdiden güzel görünüyor. Kendisine çok teşekkür ederim.
Altuğ Bey merhabalar, 2018 Mart ayında göz kapağı düşüklüğünden dolayı muayeneye gelmiştim ve sizin yönlendirmeniz ve teşhisinizle şu an iyiyim çok şükür. Horner sendromu demiştiniz ve acilen boyun, akciğer ve beynin görüntülenmesi gerektiğini söylemiştiniz. Ve nöroloji Dr una bilgilendirme yazısı yazdınız, nöroloji Dr u okuduktan sonra beni hemen acile yönlendirdi ve aynı gün hastaneye yattım. Şah damarında yırtık ve pıhtılaşma olmuş olası bir felcin eşiğinden döndüm. Şu an iyiyim ama fırsat bulup size teşekküre gelemedim. Ama sizi çok andım. Tekrar tekrar TEŞEKKÜRLER
Altuğ çetinkaya hocamıza 06.11.2019 tarıhınde göz kapağı ve göz yaşı bezleri ameliyati oldum.. Süreç hakkında beni doğru bir şekilde bilgilendirip ameliyatımı gerçekleştirdi ameliyatim başarılı ve sorunsuz gerçekleşti iz kalmadı hocamın sihirli parmakları ile mucizeler yaratıyor herkes tevsiye ederim. Çünkü o bir profesyonel...
Sol göz kapağımdaki düşüklük nedeniyle 3-4 yıldır sıkıntı yaşıyordum. Bu süre zarfında biri estetik diğeri oküloplastik cerrah tarafından yapılan 2 yanlış operasyon geçirdim. Kas ameliyatı olmam gerekirken her iki seferde de cilt alınarak ameliyat yapıldı. Sonuçlar başarısız oldu. Altuğ bey ile karşılaştığımda her iki gözümde simetri farkı ve ciltte kesi izleri mevcuttu. 18.11.2019 tarihinde Altuğ Beyin yaptığı başarılı bir operasyonla sağlığıma kavuştum. Her iki gözümde simetri sağlandı ayrıca göz kapağımi kaldırmak için çok güç kullanıyormuşum. Ameliyattan sonra çok rahatladım. Geçmişte yaşadığım olumsuzluklardan dolayı endişeli bir hasta olarak beni sabırla dinleyip, bilgilendirdiği ve sağlığıma kavuşturduğu için önce insanlığına sonra hekimliğine sonsuz saygı duyuyor kendisine çok teşekkür ediyorum. Doktor seçiminin ne kadar önemli olduğunu anladigim için buraya yorum bırakmak istedim. Göz hastalıkları ile ilgili her konuda Altuğ beyi herkese tavsiye ediyorum.
Sol göz kapagimdaki düşüklük nedeniyle uzun yıllardır sol gözüm görme işlevini yerine getiremiyordu. Göz doktoru bir arkadaşımın önerisi ile Doç.Dr. Altuğ Cetinkaya'ya başvurdum. 06/11/2019 tarihinde çok başarılı bir ameliyatla beni göz sagligima kavuşturdu. Gözüm hem görme işlevini yerine getiriyor hem de çok estetik bir görüntüye kavuştu. Bu kadar komplike bir sorunu bu kadar başarılı bir şekilde çözen Altuğ Bey'e minnettarım. Çok çok teşekkür ederim kendisine. Dr. Altuğ Bey'i öneren göz doktoru arkadaşımın dediği gibi Altuğ Bey bu alandaki en başarılı hekimlerden biri. Ellerine emeğine sağlık. Dr. Altuğ Bey'i hiç tereddütsüz tavsiye ederim. Değerli hocamıza sonsuz teşekkürler.
Merhaba Latife Hanim, Internette yorum için size bir paragraf yolluyorum. Benim namima postalaranız memnun olurum. "Yaklaşık onbeş yıldır yer çekiminin etkisiyle katları belirginleşen göz kapaklarımdaki fazlalıklardan kurtulmak istiyor, bir türlü cesaret edemiyordum. Sonunda iki gözüm arasındaki asimetri belirginleşince 'ideal cerrah' arayışına geçtim. Internette araştırdım ve birkaç plastik cerrah ve oküloplasti uzmanıyla gorüştüm. Altuğ Bey, diğerlerinden farklı olarak, asimetrinin giderilebileceğini söyleyince kararımı verdim. Sadece local anestezi kullanılan ameliyatın sonucu adeta bir mucize oldu. Dr. Altuğ Bey'in sihirli elleri, matematik beyni ve en gelişmiş yöntemler sayesinde mutlu sona varıldı: hem kapak fazlalıkları gitti, hem de sağ-sol göz arasındaki asimetri. Bir haftada iyileşmem de işin hediyesi oldu. Kendisi e minnettarım. Notum, On üzerinden On."
Merhabalar, Oğlum Atlas Taylan’ın tek gözünde doğuştan göz kapaklığı düşüklüğü (Pitoz) vardı. Her ne kadar daha kötü durumlar olmadığı için şükretsekte anne/baba olarak bu duruma üzülüyor; nasıl çözülür, iyileşir mi diye düşünüyorduk. Daha sonra bu rahatsızlıkla ilgili araştırma yaparken karşımıza Altuğ Çetinkaya hocamız çıktı. Kendisi ilk kontrole gittiğimiz günden, oğlumu ameliyat ettiği güne kadar, bize her açıdan çok büyük destek verdi. Birlikte aldığımız karar neticesinde 1.5 yaşındaki oğlum 13.07.2019’da ameliyat oldu. Şu an oğlum çok daha güzel bakıyor, çok daha güzel görüyor ve en önemlisi de sağlıklı bir göz yapısına sahip. Yaşadığımız sıkıntılı sürecin ardından son derece başarılı bir ameliyatla oğlumuzun sorununu çözüp, bize bu mutluluğu yaşatan işinin ehli Altuğ Hocamıza bir kez daha teşekkür ediyoruz. Saygılarımla.
Merhaba Songül h. Bakuden yazıram size. Altuğ beye iletmenizi istedim oğlum da eşim de çok iyi. Çok başarılı bir ameliyat yaptı hocam. Ellerinize sağlık. Ne iyi ki sizleri seçtik. Hocam hakikaten altın ellere sahip biri. Size, Latife hanıma ve hastanede bize hizmet eden bütûn ekibe sonsuz teşekkürler.
Ben Sevtap gözümdeki rahatsızlığımdan dolayı Altuğ hocaya geldim iyi ki de gelmişim iyi ki de onu tanımışım benim kurtarıcım oldu. Göz kapağı düşüklüğümden dolayı kirpiklerim gözümün içine giriyor ve devamlı göz kirpiklerinde iltihaplanma oluyordu çok rahatsızlık veriyordu hocam ameliyat dedi korktuğum halde ona güvendiğim için ameliyatı kabul ettim. 8 Haziran sabah 11de beni ameliyata aldı güler yüzü ve ilgisiyle beni rahatlattı başarılı geçen ameliyattan sonra çok şükür çok rahatladım Altuğ hocama ne kadar teşekkür etsem azdır Allah ondan razı olsun beni sağlığıma kavuşturdu. Hocama ve sekreteri Songül hanıma güler yüzleri ilgileri alakları için çok çok teşekkür ederim. Sevgiler saygılar Sevtap Tekbıyık KKTC
Öncelikle şunu belirteyim, göz sağlığının önemini kavramamı anlamamı sağlayan ellerine binlerce kere sağlık dediğim ve diyorum Doc. Dr. Altuğ Çetinkaya'ya   çok teşekkur ediyorum.              Göz üstü sarkması olan ve görüntü olarak insanın insanla karşılaştığı ve temas kurduğumda hem dışardan bakan hemde kendim hayatımı ameliyattan sonra daha çok anladığım neler kaybettiğimi yaşam kalitemi olumsuz yönde etkileyen sarkmayı temizledi. İnanmakta güçlüğünüz olacak ama yinede anlatmaya değer düşünüyorum madde madde sayayım 1-uykunun ne anlama geldiğini anladım 2-fırsat bulduğunda 12 saat üzeri uyuyup hâlâ uykusuzluk çeken biri idim. 3-inanamasanızda 4-6 saat uyuduğunda en iyi şekilde dinlenerek uyandığımı bu durumda olan herkesin bilmesini isterim. 4-amaliyattan önce gözkapaklarımı kaldırmak inanılmaz zormuş bunu amaliyattan hemen sonra anladım. 5-görmeye etkisi olamaz desenizde görmeme yada görememeye çok etkisi varmış, çünkü göz kontrollerimde göz kusurum 0,25 olsada göremiyordum. Şimdi görüyorum. 5-herkesin çok önem vereceği bir konu yüz göz estetiği konusu insanı yaşlanmadan ihtiyar gösteren bir olumsuzluktan kurtulmayı kim istemez.... - Daha olumlu olarak çok şey yazabilirim. Hocama tekrar eline sağlık teşekkürler Altuğ Çetinkaya diyorum.     Son olarak şunu belirtmek isterim "dünya görülmeye değer", göz deyip geçilmeyeceğini anladım ve neler kaçırdığımı gördüm
Dr. Altuğ Bey çok saygılı, hastasına sevgi ile yaklaşan, ameliyatımda gayet başarılı olduğuna inandığım bir doktordur. İhtiyacı olanlara tavsiye edeceğim.
Merhabalar; 1 yaşındaki oğlumun doğuştan Gözyaşı Kanal Tıkanıklığı vardı. Bir anne olarak çok endişeliydim. İnternetten sıkı bir araştırma yaptık hasta memnuniyetlerini okuduk ve Dünyagöz Hastanesindeki Altuğ Çekinkaya ile tanıştık. Çok detaylı bir şekilde işlemi anlattı,bilgilendirdi. Operasyonun yapıldığı gün oğlumuzu 15dk içinde bize geri teslim etti. Yaptığı her işlemi gerek telefonla (ameliyathaneden) gerek yüzyüze anlattı. Aklımızda en ufak bir şüphe kalmadı. Allaha binlerce kez şükürler olsun. İyiki Altuğ Hocayla tanıştık. İyiki oğlumuzu onun ellerine teslim ettik. Şuan çok mutluyuz çünkü oğlumuz göz iltihabı ve sulanmadan tamamen kurtuldu. Gerekli tüm mercilere yazıp memnuniyetimi dile getirmek istedim. Benim gibi evladına kıyamayan ama bu operasyonu geçirmek zorunda kalan anneler gözünüz kapalı çocuğunuzu Altuğ Hocaya emanet edebilirsiniz. Tekrar tekrar herşey için çooook teşekkürler... Demir Ali Keskin adina annesi
Blefarospazm rahatsızlığı ile tam 4 yıldır boğuşuyorum. 60 yaşındayım İstanbul'da gitmediğim hastane ve doktor kalmadı desem yeridir. Tüm hastaneler ve doktorlar eni konu aynı teşhis ve tedavi koymalarına ve "Bu benim işim bunu ben yaparım" demelerine rağmen sonuç hep hüsran oldu bir milim yol katedemedim üstelik daha da kötüye gitti rahatsızlığım. Ellerimle gözkapaklarımı sürekli tutmak zorundaydım, araç kullanırken çok büyük zorluklar yaşıyordum.. İnsanlarla göz teması kurmak bile mümkün değildi, elimi gözkapağımdan çektiğim anda gözlerim kapanıyordu. Sosyal hayatım bitti neredeyse. Harcanan vakti ve nakti bir kenara koyarsanız tedavi için kullanılan "botoks" adına yediğim iğnelerin haddi hesabı yok. Çektiğim acıya mı yanayım hayallerimin ve tedavi umutlarımın her defasında yok olmasına mı bilmiyorum. Çare diye gittiğim her muayene ve her denemeden sonra yaşadığım hayal kırıklığı beni cidden çok hırpaladı doktorlara güvenim de bitti umudum da... Neredeyse umutlarımın tamamen tükendiği bir anda Dçt Dr.Altuğ Çetinkaya ismini bulup Ankara Tunus Caddesi Dünya Göz Hastanesine gittim. Açıkçası zerre kadar umudum da yoktu. Zaten sorunumu anlattığımda Altuğ Bey de "Botoks yapmamız gerekir" dediğinde kalkıp gidecektim eşim mani oldu "gelmişken dene bari" dedi. 2018 Kasım ayında yapılan ilk botoks 4 yıldan beri yaşadığım kabusu değiştirdi ve ilk kez gözlerimi açık tutmaya başladım. Mucize gibiydi. İkinci kez 2019 Şubat başı botoksu yeniledik.. Artık ellerim gözümde gezmiyorum. Doğru tedaviyi, doğru doktoru bulmak bazen zaman alıyor. O kadar çok zaman kaybettim ki şimdi sırf başka hastalar boşuna zaman ve para kaybetmesin diye size adres veriyorum.. Teşekkürler Dr. Altuğ Bey... Kadir ALBAYRAK/Tuzla-iSTANBUL
Dr Altuğ bey selam, ben Dr Gülderen, hastanız Emine Aktanın kızı. Anneme yaptığınız mükemmel ameliyat için ne kadar teşekkür etsek azdır.. Sağolun, varolun, elinize sağlık; meslektaşınız olarak gurur duyuyorum. Şimdi annemin tüm arkadaşları size gelmek istiyorlar.. Nerdeyse Floridadan size hasta refere etmek içimden geçiyor.. Sizi toplantılarımızdan tanısam da bu vesile ile tanıştığımız için çok mutluyum. Üstün başarılarınızdan dolayı sizi tekrar kutluyorum. Hastalarımızın daha da faydalanması için dünyagöz ve diğer sitelerde de izninizle paylaşacağım. Sağlık ve başarı dileklerimle sevgi saygılar
Hocam hayırlı geceler nasılsınız iyisiniz inşallah 3.5 ay önce göz kapağı düşüklüğünden ameliyat olmuştum çok şükür yüzüm güldü başta siz olmak üzere nazik ve güler yüzlü sekreteriniz Songül Hanıma ve ameliyatla ilgili bilgi veren iyi niyetli latife hanıma vede tüm Ankara Tunus Dünyagöz hastanesi personeline çok çok teşekkür ediyorum başarılarınızın devamını temenni ederim
Öncelikle merhaba. Benim çok da buyuk olmayan göz altı torbalarım vardi fakat rahatsızlık duyuyordum. Çünkü yorgun ve mutsuz gösteriyordu.Önceleri ameliyattan korktuğum için çok sayıda ameliyatsız tedavi yaptırdım fakat her seansında ağrı, morluk ve sislik oldu üstelik iz de kaldı. Hiç olumlu sonuç da alamayınca cesaretimi topladım ,araştırdım ve Altuğ hocamla görüştüm. Genel anestezi ile ameliyat oldum ve hiç ağrım morluğum olmadı. Sadece sislik oldu o da geçiyor ve kapak içinden yapıldığı için iz de yok . İlk günden itibaren görüntüm olumlu yönde değişti. Çok çabuk iyileşti. Öyle pişmanım ki daha önce yaptırmadığıma. Çevremdekiler çok beğendi ve çok çok mutluyum. Altuğ hocam gerçekten isinin ehli bir kisi ve ne kadar teşekkür etsem az bunu tüm samimiyetimle söylüyorum . Benim gibi göz altı torbalarından yakınanlara tavsiye ediyorum gerçekten basit bir ameliyat.
Göz kapaklarımdaki sarkmanın ve düşüklüğün sıkıntısını, özellikle görme  alanımın daralması göz yoğunluğu olarak çekiyordum. Birkaç senedir de bir tedavi imkanı araştırıyordum. Ocak 2019 başlarında, Dünya Göz Hastanesi (Tunus Caddesi-ANKARA) benim için çözüm oldu. Okülaplastik Uzmanı sayın Doç. Dr. Altuğ Çetinkaya tarafından yapılan operasyon ile sorunum çözüldü ve bunun yanında çok iyi bir yüz estetiğine kavuştum. Operasyonun hazırlık safhasından itibaren iyileşme dönemi sonuna kadar sevgili ve değerli doktorumun gösterdiği Güleryüz ilgi uzmanlık beni ziyadesiyle memnun etmiştir. Sayın Altuğ Çetinkaya’ya ve yardımcısı Songül hanıma minnet duygularımı her daim ifade etmek isterim. Saygılar / Best Regards / Mit freundlichen Grüßen
Sevgili Hocam, 80 yaşında annemin göz kanallarındaki tıkanıklık sebebiyle birçok doktor gezdik. Enfeksiyon kaptığı için çok fazla ağrısı sancısı oluyordu. Ameliyat için diğer gittiğimiz yerler ağır olacağını kaldıramayacağını söylediler. Ama siz bu sürecte bize çok güven verdiğiniz ameliyatı çok rahat geçti ve bir hafta sonra gözündeki sıkıntılar yavaş yavaş geçti.Size çok teşekkür ediyoruz. Çevremizdeki herkese artık gönül rahatlığıyla sizi tavsiye ediyoruz.
Kapak ve gözyaşı bezi düşüklüğü rahatsızlığım sebebiyle uzun araştırmalarım sonunda Dr.Altuğ hocama ameliyat olmaya karar verdim. Bence Altuğ hocam bulunmaz bir nimet. Ameliyatım çok başarılı geçti.15 gün içinde iyileştim. Herhangi bir şikayetim yok. Öncesinde gözlerimin üzerinde sanki çok büyük bir ağırlık taşıyor hissindeydim. Şimdi ise resmen görüş açım değişti. Altuğ hocama güvenmekle en doğru kararı verdiğimi şimdi daha iyi anlıyorum. Hiç tereddütsüz herkese tavsiye ederim. Saygıdeğer hocam herşey için size ve ekibinize çok teşekkür ederim. Sevgiyle kalın.
Uzun yıllardır göz kapağımda renk bozukluğu vardı.Göz kapaklarımda dövme yöntemi ile pigment çalışması yaptırdım hiçbir faydası olmadı.Lekeleri kapatmak için sürekli ağır makyaj yapmak zorunda kalıyordum. Sosyal hayatımı ve zamanımı olumsuz etkileyen bu durumdan kurtulabilmek için yöntemler araştırırken Altuğ Çetinkaya hoca ile yollarımız kesişti. 3 Aralık 2018 günü Altuğ hoca ameliyat yaptı.Ameliyattan bir sonraki gün dikkat etmem gereken şeyleri gözönüne alarak işime gidebileceğimi söyledi. 2 haftanın sonunda dikişlerim alındı.Bugün günlerden 7 Ocak 2019 ve hocam son kontrolümü de yaptı.Bu kadar acısız ve mükemmel bir görünüme kavuşacağımı bilseydim,Altuğ hocayı daha önce tanımış olmayı isterdim. Elinize emeğinize sağlık hocam. Hastanız Yeliz BIÇAKCI SEÇEN DENİZLİ
bana babam öğrettiği şeylerden Tanrı onu rahmetiyle korusun İnsanlardan teşekkür etmek: Cerrrahi göz uzmanı Doç. Dr. Altuğ Çetinkaya tarafından bana üç saatlik hızlı göz ameliyatı gerçekleştirdi. Tanrı ve doktorun çabaları sayesinde operasyon başarılı geçti. Ona teşekkür etmek için ziyaret ettim ve Musul'daki hadba feneri için bir hatıra olarak duvar resmi takdim ettim, 850 yıl önce inşaatı ile eğilmesi ve yapan adamları hikayesi söyledim. Ona teröristlerin patlattıkları söylediğimde, el ele çarıptı üzüldü İyi söz sadaka kalır.
Hayatımda gördüğüm, işini severek yapan ve yaptığı işi ticarete dökmeyen alanında tanıdığım tek doktor diyebilirim.Başarısız geçen bir blefaroplasty cerrahisinden sonra sanki dünyam başıma yıkılmış gibiydi.Taki karşıma Altuğ Hocam çıkıncaya kadar.Bana göstermiş olduğu ilgi alaka ve hassasiyetinden dolayı hocama sonsuz teşekkürlerimi borç bilirim.Uygulamış olduğu tedavi sonrasında tekrar eski sağlığıma kavuşabilmemin mutluluğunu bana yaşattığı için kendisine ne kadar teşekkür etsem azdır.Ankara'nın en iyi güvenilir doktoru Altuğ hocamı herkese tavsiye ederim.İyi ki varsınız.🙏
Göz sağlığının ne kadar onemli olduğunu alt kirpigim gözüme battığı zaman anladım. Kirpik dönmesini, alanında uzman değerli hocam dunyagoz hastanesi doktorlarından Altuğ Çetinkaya sayesinde sağlığıma kavuştum. Kendisine sonsuz şükranlarımı sunarim.
Haziran ayinda basarili solkapak goz amaliyati oldum.Suanda cok iyi ve cok rahat hissediyorum. Sn.doc.dr. Altug hocama ve ekibine cok tesekkur ederim. Hasan Cilgin. Selamlar..
Merhabalar, Haziran ayında gözümde kirpik batması nedeniyle hastanenizde Altuğ Bey'e ameliyat oldum. Kendisinin gerek mesleki bilgisi gerekse insani tavrı çok değerliydi. Ameliyatla ilgili her şey yolunda gitti ve ameliyat sonucundan da memnun kaldım. Teşekkür ediyorum ve başarılı çalışmalarınızın devamını diliyorum.
Meraba ben gözkapaği düşüklüğü şikayetiyle altuğ hocama gittim mart ayinda ameliyat oldum. öncesinde bana ameliyatin aşamalarini teker teker anlatmışti zaten dediği gibi ilerledi bütün aşamalarimiz. Ameliyat sonrasinda hiçbir acı sizi yanma görmeyle ilgili bi sıkıntı hiç bi zorluk çekmedim ve ameliyattan çıkar çıkmaz zaten göz kapağim hemen eski haline dönmüştü morartim falan hiçbişey olmadi kimse ameliyat olduğumu bile anlamadi burdan tekrar cok teşekkür ederim hocam. Goz çok hassas bi organ lütfen emin olmadiğiniz kimseye yaptirmayin bu ameliyati.. Altuğ hocama işin eğitimini almış biri olarak sonsuz güvenebilirsiniz.
Merhabalar nasilsiniz size ve Doktor beye cok Tesekkür ederim bir cok arkadasim Simdiden sis ve ödem olmasina ragmen goz kapagimi cok begendiler ve Doktor Beyin bilgilerini istediler tekrar cok Tesekkür ederim sizlere iyi gunler Dilerim.
32 yasindayim yaklasik 20 senedir goz ile ilgili sikayetlerim vardi.. Gittigim doktorlar klasik olarak goz alerjimin oldugunu soylediler ve o anlik ilac yazip gonderiyorlardi... ama altug hocaya gorundugum de bana alerjik reaksiyondan cok goz kapagi ile ilgili sorun oldugunu yaklasik olarak 5mm aciklik vardi buda gozumun surekli kurumasina ve kizarik olmasina sebeb olur dedi.. saolsun altug hoca ameliyati cok guzel yapti suan goz agrim ve sikayetlerim %80 azaldi suan gozumden son derece memnunum.. Altug hocaya sonsuz tesekkurlerimi sunarim.
23 haziran 2018 de gözkapağı ve kaşlardaki sorun ile ilgili Altuğ Çetinkaya hoca ameliyat ve tedavi işlemlerimi gerçekleştirdi. Altuğ Çetinkaya hoca titiz bilgili mesleğine çok hakim ve alanında gerçekten çok uzmanlaşmış bir isim. Tedavimden mükkemmel sonuç aldım. bunu da çevremde herkesle paylaşıyorum. Yardımcısı Songül hanım da güler yüzü ve işini seven tavırları ile insanı rahatlatıyor. Başta Altuğ Çetinkaya hoca ve Songül hanım olmak üzere bütün dünyagöz ekibine teşekkür ediyorum.
Ben Songül Dizer Dünya Göz Hastanesinde 19.07.2017 ve 2.08.2017 tarihlerinde Doç.Dr.Altuğ Çetinkaya'nın yaptığı 2 operasyon geçirdim.Altuğ beyin gerçekleştirdiği operasyonlar başarılı çok memnunum kendisine teşekkür ederim.
Merhaba ben doktorum, yıllarca göz kapağı estetiği yaptırmak için iyi bir doktor araştırdım, sonunda bir hemşire arkadaşımın önerisiyle Dr Altuğ Çetinkaya Beyi tercih ettim sonuç harika ve Altuğ Çetinkaya Beyin tüm operasyonlarının sonuçlarının iyi olduğunu hemşiresinden öğrendim yani bu bir iki kişinin referansı ile değildi, bir doktor olarak sizlere göz hekimini tercih edin derim.
Hocam 5 yaşındaki kızımın göz yaşı kanalı ameliyatını yaptı. Dünya Göz Hastanesinde 23 Nisan 2014 tarihinde çok memmun kaldık. Aynı gün taburcu etti. Şuan hiçbir sıkıntımız yok cerrahi becerisi insancıl ve içten yaklaşımı ile dört dörtlük başarılarının devamını dilerim.
Çok uzun süreli araştırmalarımdan sonra arkadaşımın tavsiyesi ile Altuğ Çetinkaya Bey de karar verdim ve göz kapağı düşüklüğü için 23-07-2014 tarihinde ameliyat oldum. Pek çok yakınım ve arkadaşım benzer ameliyatlar oldu. Süreci bilmeme ve hazır olmama rağmen tahminimden çok daha başarılı bir ameliyat ve iyileşme süreci yaşadım. 10 gün içerisinde neredeyse tamamen iyileşmiş ve izlerim geçmişti. Altuğ Bey'in gerek insani yaklaşımı gerek profesyonel teşhis ve tedavisi ile en doğru kararı verdiğimi bir kez daha anladım. Çevremdeki herkes sanki 10 yaş gençleştiğimi söylüyor. Ve ben bunu Altuğ Bey'e borçluyum. Kendisine çok teşekkür eder, kafasında soru işareti olan tüm hastalara gönül rahatlığı ile tavsiye ederim. Tartışmasız bu alanda 1 numara Altuğ Bey.
Muayene odasına girdiğinizde ilk gülen yüzü karşılar sizi İNSANDIR. Bitmek bilmeyen sorularınıza usanmadan cevaplar verir SABIRLIDIR. Kafanızda en ufak soru işareti bile bırakmaz BİLGİNDİR. Sabah akşam demeden hastaları için koşturur ENERJİKTİR. En zor anınızda imdadınıza yetişir HIZIRDIR. Ameliyatımı başarıyla gerçekleştiren, muayene ve kontrollerimi yapan Hocama buradan saygı ve teşekkürlerimi iletiyorum. Allah kendisine sağlıklı ve uzun ömürler versin. Ülkemizin dünya çapında kendisini kabul ettirmiş, böylesine üst düzey cerrahi yeteneklere sahip doktorlara gerçekten ihtiyacı var
Ah güzel yürekli hocamız ömrümüz boyunca varlığına ve buluşmamıza şükredeceğimiz doktorumuz. Eşimin gözündeki kocaman kitleyi temizleyerek Allah'ın izni ile sadece eşimi değil tüm ailemizi şifalandırdınız. Hep dualarımızdasınız.
İsmim Kıymet Yaldız 46 yaşındayım. Bundan 20 sene önce yüz felci sebebiyle sol göz kapağım düştü fakat yılların etkisiyle sol gözüm kadar olmasa da sağ gözümün kapağı da düşmüştü. Simetri sorunu ortaya çıkmıştı.Psikolojik olarak çok rahatsız oluyordum. Ameliyat kararı aldım. Yalnız şansım yokmuş demek ki. Özel bir hastanede çok ağrılı, kan revan içinde başarısız bir ameliyat geçirdim. İki doktor birden girmişti ameliyata. Sağ göz kapağımı biri, sol göz kapağımı diğer doktor yaptı. Ameliyattan sonra ben aynaya baktığımda simetride düzelme olmadığı gibi sağ kaşımı da hareket ettiremiyordum. Tuhaf bir şekilde çok fazla deri kesilmemesine rağmen sağ gözümün iç kısmında bir gerginlik vardı. Ameliyat yapan doktorlara düzeltme ameliyatı yapmaları için rica ettim. Bu mümkün değil gözün açık kalır, başka ameliyatlar geçirmek zorunda kalırsın, kaşındaki hareketsizliğin de  bizimle alakası yok deyip kabul etmediler. Tekrar bir ameliyat yapmayız sen de başka yere gitme dediler. Ameliyatın üstünden 1 yıl geçti. Çok şükür kaşım hareket ediyor ama sağ gözümdeki gerginlik malesef kaldı. 1 yıldır  psikolojik olarak neler yaşadım bir ben bir de Allah biliyor. Beni o kadar korkutmalarına rağmen, gözümü karartıp bir ameliyat kararı daha aldım. Çok şükür bu sefer işini gerçekten hakkıyla yapan sayın hocam Altuğ Çetinkaya'yla tanıştım. Ben ilk seferinde talihsiz bir ameliyat geçirdiğim için nasıl olacak diye endişelerim oldu tabi ki. Ama şimdi çok mutluyum. Sayın Altuğ hocam çok güzel bir ameliyat yaptı. Allah razı olsun ondan ne söylesem az onun için. Ellerine sağlık çok teşekkür ediyorum. Böyle ameliyata ihtiyacı olanlar için hiç tereddütsüz tavsiye ediyorum. Ameliyatımı olalı 1 hafta oldu şimdiden çok iyiyim. Sayın doktorlarımız, denk düşer de bu yazıyı okursanız eğer, uzmanı değilseniz Allah rızası için lütfen bu tür ameliyatlar yapmayın. Giden sağlık bir daha gelmeyebilir. Herkes benim gibi şanslı olmayabilir. Sağlığın ne kadar değerli olduğunu en iyi siz doktorlarımız bilirsiniz öyle değil mi? Yaşadığım bu olayı paylaşmak istedim sadece. Okuyan herkese teşekkür ederim. Saygılarımla.
Hocam, yıllardır göz kapaklarım çok şişerdi. Tansiyon, allerji vs nedenlerle gözlerim iyi görmüyordu ama gözlük numaramda bir ilerleme olmuyordu. Sabahları göz kalemi, rimel ve far ile gözlerimi ortaya çıkarmaya çalışıyordum. Size gelmeden 1 ay önce trafikte aynı gün 2 araca çarpmaktan zor kurtuldum. Meğerse benim görme alanım çok daralmış ve kapaklardaki yoğunluktan iyi göremiyormuşum. Ben hayat böyle, 55 yaşında böyle olunur, tansiyon ve allerji nedeniyle hep böyle yaşayacağımı sanıyordum. Bir çaresi olduğunu bilmiyordum. Nisan ayındaki aşırı şişliklerim Dr. Aygen Hanım'ın kortizon ve antibiyotik tedavisi ile geçmeyince onun önerisiyle size geldim. Yaptığınız göz kapağı ameliyatıyla kapaklarım ortaya çıktı. Göz kapaklarımdaki fazlalıklar alınınca ödem oluşacak alan kalmadığından şişme olmuyor. Çok net, parlak görmeye başladım. Görme alanım çok genişledi. Bu durum beni çok mutlu etti. Ayrıca estetik anlamda da kendimi çok iyi hissettim. Ellerinize sağlık hocam. Elleriniz dert görmesin. Allah'a emanet olunuz.
Şu an onbir yaşında olan kızımın altı aylıkken geçirmiş olduğu konjektivit sonucu gözyaşı kanalı tıkandı. Sürekli gözü sulanıp çapaklanıyor ve gözyaşının dışarıya akması sonucu yanağında beyaz bir iz oluşuyordu. Göz ve kanal çevresinde masaj yaparak kanalın açılabileceği önerildi. Bu işlemden sonuç alınamayınca sondalama işlemi uygulandı . Maalesef bu işlemden de doktorlarımız sonuç alamadılar. Zamanla gözde tembellik , görmede sıkıntı derken gözlük kullanmaya başladık. Tüm bu işlemler sonucunda ameliyat izi kalmaması için kapalı yöntemle tüp takılması önerildi. Ne yazık ki gittiğimiz doktor bu uygulamadan da başarısız oldu. İki yıl önce Altuğ Bey önerildi. Altuğ bey açık ameliyat dedi. Yaşadıklarımızdan ötürü kuşkularımız vardı. Sağ olsun Altuğ Bey bizde tereddüt bırakmadı. Kızım 2015 Haziran ayında açık ameliyat olup aynı gün taburcu oldu. İki yıldır gözde sulanma yok, çapak yok, gözlük yok ve ameliyat izi yok. Keşke Altuğ Beyle daha önce tanışsaydık da hem biz hem de kızımız önceki başarısız işlemler sebebiyle yıpranmasaydık. Teşekkürler Altuğ Bey. Ellerinize sağlık.
Konu: Işık Dolgusu
Yıllardır göz altlarımda olan morluklardan şikayetçiyim ve bir türlü kimseye güvenerek işlem yaptıramıyordum (sorun yaşamaktan korktuğum için). Gözümde çıkan arpacık sayesinde Altuğ Hoca ile tanışma fırsatını buldum ve iyi ki tanımışım. Göz altlarıma ışık dolgusu işlemi yapıldı yaklaşık iki ay önce ve şuan belli belirsiz bir iz var. ikinci seansım yeni yapıldığı için bu izin de geçeceğini biliyorum. Çok ama Çok memnunum. Herhangi bir acı veya başka hiçbir sorun ile karşılaşmadım iyi ki Altuğ Hoca ile tanışmışım. Herkese tavsiye ediyorum gönül rahatlığı ile gidebilirler ve kendilerini gerçekten usta bir ele teslim edeceklerinden emin olabilirler. Çok Teşekkür Ederim Altuğ Bey.
       
Konu: Memnuniyetimiz
Merhaba Annemin sol gözünün damar tıkanıklığı için farklı doktorlara gidiyorduk ameliyat önerisini almıştık fakat annemin ameliyat korkusu yüzünden sürekli erteleniyordu. Bir gün dünya göz tunus caddesindeki hastaneyi aradık ve randevu aldık. Altuğ Hocamıza Gittik tabiri caizse annemin korkusu doktorumunuzun sıcak kanlılığı güzel izah edişi ile son buldu. Ameliyat gerçekleşti şuanda 15 gün oldu ve herşey çok güzel ne bir ameliyat izi kaldı ne bir  ağrı oldu Altuğ Hocamıza burdan da çok teşekkür ediyorum işini güzel vicdanlı yapan bir doktormuş 🙂

Haberler

Gözkapağı düşüklüğü kimlerde görülür? Nasıl tedavi edilir?

Işık Dolgusu

GÖZ ALTI MORLUKLARI NASIL TEDAVİ EDİLİR? ALT KAPAK AMELİYATI, IŞIK DOLGUSU, MEZOTERAPİ, ACCUTITE NEDİR?

GÖZ ALTI MORLUKLARI NASIL TEDAVİ EDİLİR? ALT KAPAK AMELİYATI, IŞIK DOLGUSU, MEZOTERAPİ, ACCUTITE NEDİR? Göz […]

Aşırı göz sulanması neden olur? Gözyaşı kanalı tıkanıklığını nasıl tedavi ederiz?

Aşırı göz sulanması neden olur? Gözyaşı kanalı tıkanıklığını nasıl tedavi ederiz? Göz yaşarması doğuştan varsa, […]
www.altugcetinkaya.com.tr web sitesi ve tedavi yazıları bilgilendirme amaçlı yapılmıştır. Yasal konularda info@altugcetinkaya.com.tr ye mail atabilirsiniz.
toggle